20.12.2008

S Bončou vám všem přejeme veselé Vánoce a šťastný nový rok 2009 ;-) Mějte se fajn a ahoj v příštím roce ;-)

19.12.2008

Máme novou fotogalerii - poslední pro tento rok - Prosinec. Na konci měsíce tam ještě pravděpodobně nějaké obrázky přibudou :-)

28.11.2008

Na úvodní stránce nám padá snížek... Pokud jste se na nás přišli podívat skrz prohlížeč Firefox Mozilla, tak ho ale bohužel neuvidíte. Standardy jsou standardy no... ;-)

Fotogalerie Listopad byla doplněna o další fotečky. A přibyla nová fotogalerie Listopadový první snížek, kterého si Bóňa fajnově užívala.

Gratulujeme Brunovi, našemu chlupatému bráškovi, ke krásnému umístění na Mezinárodní výstavě v Praze. Vybojoval si zde ocenění "Výborná 2, res. CAC" a dostal pěkný posudek ;-)

Po výstavě jsme sjely pro Bonnynku a šly na prochajdu. Fotky jsou ve fotogalerii Moji psí kamarádi 7. Bonča opět nezklamala a ukázala se ve svém "nejzabahněnějším" světle, hehe, zatímco Brunin se projevil jako opravdická dámička - obloukem se vyhýbal všem kalužím, bahnu a všemu, co zavánělo špínou :-)

09.11.2008

Léto dávno skončilo, zima klepe na dveře, a tak i naše stránky vyměnily letní kožíšek za zimní...

04.11.2008

Bonča má dvě nové fotogalerie - Listopad a Moji psí kamarádi 7. Říjen je doplněný o pár obrázků, tak se mrkněte.

V říjnu jsme navštívili našeho jediného psího sourozence. Spolu s ním, Kennym (pejsek z naší rodné chovatelské stanice, ale z vrhu C) a labradorou Emou jsme spáchaly dlouhou prochajdu, kdy se chlupáči vyběhali, vyblbnuli, cestou pěkně zaprasili a následně vykoupali v potoce :-) Fotečky z výletu sice nemáme, ale když by se na zeleno-hnědé pozadí udělali tři černo-zlaté fleky, tak by to vyšlo nastejno, hehehe :o)

Pejskoviny se rozrostly o další čteníčko - Štěňátko od množitele. A do několika sekcí přibyly odkazy.

07.10.2008

V září si Bonča užívala ještě doznívajících prázdnin - spáchaly jsme nějaký ten výlet po lidských kamarádech a několik dní trávila na dovolené u svého brášky a jeho rodiny. Tímto jim všem moooc děkuji za starání se o tu mojí blondýnku, která se už teď těší na další takovou dovču ;-)

Přibyly tři fotogalerie - návštěva u příbuzných, září a říjen. (Za některé fotky díky Pétě a Kláře.)

Jsou zaktualizované odkazy českých chovatelských stanic a osobních stránek pejsků.

V sekci Bonnie najdete Standard zlatého retrívra a Chovné podmínky retrívrů.

27.08.2008

Po více jak dvou měsících už by to asi chtělo nějakou tu aktualizaci, což?

Máme čtyři nové fotogalerie: Červen, Červenec, Srpen a Moji psí kamarádi 6, kde jsou fotečky z prázdnin té naší zlaté chlupatice.

Letní dny si Bonča užívala a stále užívá u vody, na chatě se svým "bratránkem" Lakouškem, na procházkách po polích, lesích a lukách, lenošením doma a dalšími aktivitami, zejména rozmazlovacími. Více než kdy jindy užívá vlčení ve dnech, které tráví bez dozoru paničky :-) Na podzim asi dostane nějaké výcvikové opáčkové lekce, hehehe :o)

Pejskoviny jsou bohatší o trochu humoru ;-)

Aktualizací poznamenané jsou i Odkazy, jak domácí, tak i zahraniční :-)

Závěrem chci moooc poděkovat Rádě za možnost účastnit se dvou supr čupr výletů "za hranice všedních dnů a víkendů" a za hranice jako takové - na daleký sever do Skandinávie a na blízký jihozápad do Alp :o)

16.06.2008

Přibyla nám sekce Pejskoviny, ve které najdete nějaké to počteníčko týkající se zejména psích chlupáčů a života okolo nich ;-) Nějaké textíky tam jsou již teď a postupně snad budou přibývat další...

V květnu jsme se byly s Bóňou podívat na našeho brášku. Spáchali jsme prochajdu, pocvičili s dummíkem, bažantíkem i tenisákem a užili si pěkné odpoledne. Pesani se proběhali po poli, louce a vyčvachtali se v rybníku, potoce a kaluži. Fotky jsou ve fotogalerii z kvěna.

Na konci května mě vzala kamarádka Ráďa s sebou na výstavu do rakouského Salzburgu. Bonča si užívala společnosti Rostíka a zahrady, po našem příjezdu i zbylé psí smečky :-) Výstava a vůbec celý víkend byl moc fajn... Děkujeme.

Posledních 14 dní si Bóňa moc neužívá... Má rozříznutý polštářek, ale celkem dobře se jí hojí, tak to vypadá, že za chvíli už bude moci skotačit tak, jako předtím.

02.06.2008

Ani se mi tomu nechce věřit, jak ten čas rychle běží... Dnes jsou to 4 roky, co se narodila zlatá goldenní rošťanda, kterou máme dnes doma :-) Bonnynko naše nejmilejší, k dnešním narozeninám ti tvoje lidská smečka přeje všechno nejlepší, hlavně zdravíčko, aby dobře sloužilo, ať v misce máš takové dobrůtky, které by tvá mlsná tlamička byla ochotna papat, dále ti přejeme, abys měla spoustu elánu do dalších let, stále plnou hlavičku těch tvých nápadů a dobrou náladu jako doposud :-)

Vše nejlepší přejeme i našemu jedinému psímu bráškovi Brunďovi :-)

22.05.2008

Dlouho jsme naše stránky neaktualizovaly, hanba nám ;-) tak to napravujeme...

V dubnu jsme vyrazili s několika lidma z nejmenované studentské organizace :-) našeho "vysokého ústavu" na teambuildingovou akcičku do Krušných hor. Bonča jela taky a dělala záskok za psího maskota Maxíka, který tentokrát zůstal doma. Na nedostatek pozornosti, zábavy a nových zážitků si určitě nemohla stěžovat :o)

Pomalu se prodlužující a slunné dny trávíme s Bončou více venku, převážně u vody, kde je jí asi nejlíp. Po dlouhé době jsme na cvičení vytáhly z mrazáku bažantíka :-) Opeřenec měl celkem úspěch.
Velkou část dne tráví Bóňa chytáním bronzu (možná spíš zlata :-) na balkoně, a když je ošklivo tak si válí šunky doma...

Stejně, jako se Bóňa snažila na zimu tuky do zásoby nabrat, nyní začala stávkovat s jídlem a navíc postupně shazuje svůj zimní kožíšek. Jejím cílem je nejspíš štíhlá linie, přeci jen se blíží to léto, že, hehehe :o)

Sezóna výstav je v plném proudu. Na několika z nich jsem byla, potkala jsem tam spoooustu kamarádů a známých a jejich zlatých chlupáčů, čímž jsem na čas zahnala počínající absťák po psiskách, hehehe :-) Děkuji Máje, která mě s sebou přibrala do Budějek a Strýcům za cestu na Hlubokou.

Fotky z vysokoškolského mecheche, které s námi Bonča absolvovala najdete tady, doplněnou fotogalerii z dubna zde a obrázky za květen jsou tu :o)

Byly aktualizovány odkazy a přidány nějaké nové.

Jinak můžete opět zaregistrovat menší "kosmetické" úpravy webu :o)

07.04.2008

O víkendu jsme se s Bonnynkou vypravily za jejím psím bráškou Brunem. Spolu s jeho paničkou jsme si pro sourozence, mimo prochajdy a koupání, připravily cvičeníčko s dummíkama a poplašňákem :o) Po návratu domů Bonča i Bruno odpadli, ale jen na chvíli. Poté, co si Bonnie začala opět přivlastňovat Bruninovy hračky (jejich úložiště objevila a některé stačila rozkrámovat ještě před procházkou), dali se do boje o jednoho plyšového chudáka :-)
Fotky z této návštěvy jsou tu...

Byly doplněny některé sekce odkazů a přidány fotky do fotogalerie březen, do nově vzniklé - duben a také máme už fotky z hlídání našich kamarádů z března.

Některé stránky prodělaly menší "kosmetické úpravy" ;-)

17.03.2008

Koncem února jsme úspěšně vyléčily Bonči zánět a už je zase zdravá jako rybička.

Slunečné dny tráví Bonnie válením se na balkoně a pozorováním okolního dění.
Pár dní bylo i docela teplo, tak jsme vyrazily skouknout po dlouhé době řeku Vltavu, kde si v letošním roce prvně pořádně zaplavala a zaaportíkovala dummíky z vody. Bylo na ní vidět, že už to tedy bylo třeba, plavání a rochnění se v trávě po koupeli jí evidentně scházelo :o)

Začátkem března jsme s Bončou na dva dny převzaly vládu nad Radčinou domácností, která čítala dva psí kluky - Rostíka a "malého" Fíka :-) Bonnie s Fíkem pořádali bitky, kde se dalo - na zahradě a s velkou oblibou i v obýváku na gauči. S "mladýma" jsme taky při odpoledních procházkách prošmejdili cestičky v tamním lese :-) Fotky budou časem...

Bonnynka se minulý týden rozhodla konečně, po více jak 13ti měsících, hárat. Dala si tedy pěkně načas, potvůrka.

O nějaké fotky byla doplněna ještě fotogalerie z února a máme také nové fotečky z března. Tak se mrkněte ;-)

Přibylo několik odkazů zahraničních chovatelských stanic a ostatních zahraničních odkazů.

11.02.2008

Už bylo na čase přetvořit Bonče webík a udělat ho krapet hezčejší :o) Snad se to povedlo a většině z vás se líbí...
Stránky by měly chodit všude stejně (alespoň u mě to tak je :-). Drobné odlišnosti jsou možné, díky různému vnímání jednotlivých prohlížečů, téměř jisté, hehehe, případné chybičky budou opraveny v nejbližší době... ale snad jich moc není a všem všechno funguje tak, jak má ;-)

V galerii najdete fotky z února.

Minulý týden jsme s Bonnie přijaly pozvání našeho psího brášky Bruna a jeho paničky Kláry na společné venčeníčko. Procházkovat s námi šel i Kenny s doprovodem (také zlatý retrívr z Říčanských luk, ale z vrhu "C"). Po velkém lenošení (z důvodu mé zkouškové sezóny ve škole a poslední dobou ošklivého počasí :-) přišla tříhodinová procházka lesem, kolem vody a mezi poli docela vhod. Počasí skvěle vyšlo, pesani se dosytosti vydováděli, vykoupali, zabahnili a unavili, my lidi pěkně pokecali a všichni si to, myslím, užili... Těšíme se na další výpravnou prochajdu :o)

K velké radosti Bonči se tu u nás udělalo pár dní poměrně hezky, slunečno a teplo, a tak chvilkama opět vegetí na balkoně, sluní se a pozoruje okolí. To jí přes zimu vždycky tak trochu chybí...
K její menší radosti jsme začátkem února navštívily veterinu, kde schytala jednu boreliózovou včeličku, jako každý rok, a navíc diagnózu jakéhosi počátečního zánětu ("ženské" záležitosti ;-) Takže momentálně léčíme...
No jinak do dnešního dne se slečna neuráčela hárat (naposled to bylo loni v lednu). V listopadu to vypadalo, že začala, ale jaksi nezačala... Asi jí nějak poznamenal loňský rok, kdy jsme dělaly chůvu u dvojích štěňátek (v zimě a na konci léta). Po nějakých malých chlupatých mláďatech Bonča rozhodně netouží, tak se asi rozhodla vůbec nehárat... :o)

14.01.2008

Do nového roku 2008 přejeme všem našim psím i nepsím kamarádům a známým jen to nej nej nej... ;-) Hlavně zdravíčko ať slouží!

Do letošní fotogalerie - Leden - přibylo Bonče spousta fotek ze zimních radovánek na sněhu (konečně u nás něco málo napadlo :o)

Do souhrnu fotek za rok 2007 byly ještě přidány fotky z prosince minulého roku - převážně Bonnynky lenošení o Vánocích a slavení Ježíška. I v minulém roce byla asi moc hodná, protože měla pod stromečkem pěkně "naježíno" :-)

Je také nová fotogalerie - Moji psí kamarádi 5.

Hop nahoru