24.12.2012

Krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku...
A v příštím roce se tu na webíku snad zase uvidíme ;-)

01.11.2012

Dnes přinášíme jen nové fotečky... Do fotogalerie Říjen jsme doplnily pár obrázků s prvním snížkem, který nás, popravdě, trošku překvapil :o) Pět minut po dvanácté, poté, co jsme ho vyhrabali ze sněhové nadílky, jsme přezouvali na sněhule naše plechové přibližovadlo, u čehož nemohla chybět Bóňa, která nad celým procesem, jako obvykle, pečlivě dozorovala... aby jí náhodou něco neuniklo, třeba kufr, aby neodjel bez ní... :-) Bonča je totiž tak trochu závislačka, jednak na pozorování čehokoliv živého, a jednak je tak trochu ujetá na zavazadlové prostory v podstatě jakýchkoliv automobilů, takže nakonec jako jakési zadostiučinění jsem musela milou Bóňu naložit do kufru a objet s ní pár metrů, hehehe :-)

14.10.2012

Aktualizujeme po měsíci, což je docela úspěch :-)
V galerii najdete nové album z podzimního října.

Koncem září jsem poprosila Evičku Píchovou, jestli by si nevzala Bonču ještě před zimou do parády a profesionálně jí neupravila kožíšek. Odvážela jsem si vytuněnou Bóňu, která zase na chvíli vypadá jako elegantní fenečka :o) Děkujeme.

A to je pro dnešek asi vše... tak zase někdy příště ;-)

12.09.2012

Máme nové fotoalbum Srpen - září.

Začátkem srpna u nás pár dní přebývala malá činčilka, pro kterou jsme byli jakousi socializační mezistanicí mezi původními a budoucími majiteli. Od první chvíle si získala Bonču, která na podobné tvorečky trpí a je ochotná jim věnovat téměř veškerou svojí pozornost. Na čas zapomněla, že má nějaký pelíšek a že balkoning je její oblíbená činnost a hlídala činčuchu ve dne v noci, spinkala u ní, když jsme se vrátili z procházky, šla hlodavečka hned zkontrolovat a strávila u klece hodiny pozorováním více či méně hybného šediváčka... Když měla činča povolen výběh mimo klec, to bylo teprve vzrůšo :-) O to horší potom bylo loučení... Bóňa ještě pár dní po odjezdu činči chodila na původní místo klece a koukala, jestli se hlodaveček náhodou neobjevil... Úplně původní plán byl, že činču dostane jakože Bóňa k narozeninám, ale nakonec paničky rozum zvítězil a už když se k nám hlodaveček stěhoval se vědělo, že půjde jinam...

Bončidlo si také včera pořádně zaplavčilo v pískovně, pravděpodobně na delší dobu naspoled, protože s přicházejícím podzimem a zimou se budeme muset bez podobných aktivit obejít...

Tak mrkněte na fotky a my se zase časem ozveme :o)

26.07.2012

Tak jsme to s tou aktualizací zase nějak nezvládly... A kdyby panička neměla 2,5 hodiny volno při čekání v servisu a nevzala si tam přenosný kompjůtr :-D, tak by ta aktualizace nebyla asi ještě hodně dlouho...

Co je tedy nového - je zkompletovaná fotogalerie Červen - červenec a pár fotek přibylo i ve fotogalerii Tak to jsme my.

Na začátku června oslavila Bonča své 8. narozeniny, čímž oficiálně vstoupila do kategorie veteránů (ve výstavních třídách). Nicméně, kdo jí zná, ví, že veteránku teda rozhodně nepřipomíná a chovat se úměrné ke svému věku zásadně odmítá :o) Bonýsku, jen tak dál - zachovej si svojí hravou mysl a tlapkej tu s námi ještě mnoho let!!!

To je za dnešek vše a příště se ohlásíme snad dříve :o)

27.05.2012

Přidaly jsme nové album z května a o několik obrázků ještě obohatily fotogalerii Březen - Duben.

Když je pěkné počasí, snažíme se volný čas trávit venku, když je jóóó vydařené, vyskytujeme se zejména u vody. Začaly jsme už v dubnu a pokračujeme i měsíc následující - jezdíme do pískovny, chodíme k řece... Více pohybu přispělo i k tomu, že Bóňa konečně něco málo zhubla, zatím jen kilíčko, ale snad dáme brzy dolů ještě alespoň jedno :-)

Pro dnešek s aktualizací končíme, brzy ale zase něco napíšeme - už za necelý týden oslaví Bonnie osmé narozeniny, tak se bude chtít určitě pochlubit, co pěkného dostala :o)

13.04.2012

Na pátek třináctého jsme si připravily aktualizaci... :o)
Teplých dnů jsme se opravdu na začátku jara dočkaly, a tak si Bonča letos už několikrát pořádně zaplavčila... Dny se nám prodloužily, takže trávíme i více času venku na procházkách, ze kterých přinášíme spoustu fotek - kuk do fotogalerie Březen - Duben :-)

Po tom, co byl přezut ze sněhulí na tenisky náš plechový mazlík, přišla na řadu i jarní údržba Bóni kožíšku. Cílem bylo vytvarovat alespoň částečně psa z toho zarostlého křoví, které se z ní za zimu postupně stalo, hehe :-) Celkem se to povedlo, ale už zase zarůstá. Uááá...

Jedno březnové slunečné sobotní dopoledne k nám zavítala Klára s naším zlatým bráškou Bruninem, se kterým jsme spáchali dlooouhou prochajdu v našem okolí. Už teď se těšíme na další shledání! Jsem ráda, že naši dva skoro senioři se těší dobrému zdraví a fyzické kondici a vypadají pořád výborně. Pár fotek z venčení si můžete prohlédnout tady.

11.03.2012

Dnes přinášíme jednu fotogalerii ze zimy - Leden - Únor :-) Dokonce i u nás napadlo trochu sněhu, tak máme pár fotek "na bílo"...

Jinak se u nás nic moc neděje, vše při starém... Akorát už netrpělivě očekáváme jaro, které snad brzy přijde s teplejšími dny a budeme moci trávit více času venku :-)

23.01.2012

První aktualizace v novém roce... tak co kdybychom se na úvod trochu rozpovídali a postěžovali si... :-)

Nejdříve ale napravujeme jeden restík z minulého roku - doplnily jsme fotky z konce roku 2011, najdete je ve fotogalerii Prosinec :-)

Prosinec byl u nás po všech stránkách hektický. Do toho všeho vánočního a pracovního shonu si Bonča zvrtla prst, takže dostala antibiotika a skoro 14 dní jsme léčili zadní tlapku. Když už jsme na veterinu zavítali kvůli tlapce, nechala jsem udělat Bonnie sonografické vyšetření, protože se mi už nějakou dobu cosi nezdálo... Po tom, co ho vet udělal nás ale vyděsil trochu mlhavou diagnózou čehosi, co bylo vidět v Bonči bříšku... Následná vyšetření krve sice ukázala, že je Bončidlo zdravé, nicméně potvrdit či vyvrátit stoprocentně diagnózu veta prý nedovedou. Konzultace se dvěma dalšimi veterináři přinesly i jiná možná vysvětlení, a tak zatím vyčkáváme... I proto, že se jinak Boňáková chová normálně, vitálně a nevypadá, že by jí cokoliv trápilo...
Ze zkušeností pejskařů v mém okolí a ze 7,5 leté zkušenosti mojí bych mohla napsat pomalu esej na téma jako, "jak se nemá člověk spoléhat pouze na jeden názor, byť jde o názor odborníka", "jak má trvat na svém", i o tom, "proč je dobré mít trochu veterinárního povědomí, když vlastníte nějakou tu zvířenu..." Nebýt totiž toho, pravděpodobně by mi tu u nohou ležela zoperovaná fena a to možná úplně zbytečně... O čem bych ale rozhodně psát nemohla, nicméně bych si o tom ráda někdy něco přečetla a poučila se :-) je téma "jak zachovat chladnou hlavu u veterináře, který vám sděluje nepříznivou zprávu o zdravotním stavu vašeho milovaného zvířátka..." Pokud totiž před vámi veterinář s vážným výrazem nahlas přemýšlí o tom, jestli vaše 7,5 letá fena vůbec přežije narkózu, a to krátce po tom, co vám sdělil, že má fena pravděpodobně nádor a jediná možnost, jak to stoprocentně ověřit je "podívat se dovnitř", tak to potom pro cíťu jako já je vidina chladné hlavy naprosto vzdálená, hehe :-)

Kromě lenošení doma a nabírání sil na tento rok jsme po vánočních svátcích vyrazili na jeden den na procházku na hory, abychom si oživili, jak vypadá "sníh" :-) To, co Bóňa na sněhu vyváděla, to bylo něco :-) Měla takovou radost, že se prvních patnáct minut venku neustále zarývala do sněhu, rochnila se v něm a byla absolutně happy :-) Po příjezdu domů, po tom, co se napapkala, zalehla do pelíšku a spala až do rána...
Silvestrovské dopoledne a část odpoledne jsme strávili s naším bráškou Brunem, za kterým jsme se ještě loni vydali a spáchali s ním dlouhatánskou procházku na okraji Prahy.
(První tři týdny nového roku mě ovšem přesvědčili o tom, že jsme lenošili málo a že bychom tuto aktivitu museli provozovat alespoň půl roku, abychom nebyli se silami v koncích už v lednu :-)

Pro tento rok mám pro Bóňu naplánovanou jednu nebo dvě výstavy (pokud teda zdravíčko dá). Nastal rok s velkým "R" a jak jsem kdysi slibovala - Bonnie se půjde ukázat do třídy veteránů :o) Zní to teda hrozně, "Bonča veteránka", hehe, uvidíme, jak jí to půjde. A když nepůjde - tak to už doživotně odpískáme :-)

Hop nahoru