31.12.2014

A je tu zase konec roku... Všem návštěvníkům našich stránek přejeme do toho nového - 2015 - jen to nej nej nej!

29.09.2014

Vítáme všechny návštěvníky našich stránek v roce 2014 :-) Aktualizace po třičtvrtě roce je tu. Budiž nám omluvou spousta událostí, které se u nás odehrály v tomto roce a kvůli kterým na webovky nezbýval čas. Začneme tedy od začátku...

Začátkem roku jsem Bonče nahmatala jakýsi útvar pod kůží na pravé noze a potom ještě na levém boku bouličku... Tou dobou jsme jezdili do Vetcentra do Stodůlek s Aresem, tak jsem tam jednoho večera vzala i Bonču, aby se na ní koukli. Vyšetření krve bylo v pořádku, z bouliček vzali vzorky na cytologii a čekali jsme na výsledky... Po pár dnech jsme se dozvěděli, že útvar na noze je mastocytom (tzn. rakovina kůže) a to druhé tuková bulka. Závěr byl jasný, mastocytom musí ihned ven. A tak na sv. Valentýna ležela Bonča na operačním sále, kde jí odoperovávali mastocytom, přitom vzali i tukovou bulku a potom ještě raději vzali i bouličku na pravém boku, na kterou jsem ještě mezitím přišla... Všechno odeslali na histologii a výsledky potvrdily již zjištěné výsedky cytologie - na noze mastocytom, na levém boku tuková bulka a ten útvar na pravém boku bohužel také mastocytom. U mastocytomů byl zjištěn stupeň malignity grade 2 (ze tří stupňů, takže něco mezi) a mitotický index 0. Bonča byla sešitá ze všech stran, chuděra, chodila 14 dní s límcem, ale nesla to statečně. Rány se jí hojily moc hezky a poměrně brzy jí otrnulo. Když se tak nějak zotavila, řešila jsem na klinice, co dál... Zkonzultovala jsem s doktorkou pro i proti chemotereapii, která nám byla doporučena a nakonec jsem se rozhodla do toho nejít. Možná bude člověk někdy litovat, ale po tom, co jsem si vyslechla, nedalo mi to zatěžovat psisko chemoškou... Rozhodující bylo asi to, že mi bylo řečeno, že i přes chemoterapii se u některých psů do půl roku mastocytomy znovu vrátily, případně se objevily na jiných místech... Z výsledků histologie bylo navíc patrné, že mastocytomy byly odebrány i s kusem zdravé tkáně a na krajích této tkáně již žádné "zákeřné" buňky nebyly, takže snad je to čisté... Bonýska od té doby pravidelně kontrolujeme, prohmatáváme a zatím jsme na žádnou další podobnou bouličku ani jiný útvar nenarazili. Snad jen na jeden, ale z toho byl vzat vzorek na cytologii a mělo by to být v pořádku... Takže uvidíme, co bude dál, snad to bude dobré a Bonča bude pokračovat ve svém spokojeném životě ztřeštěného psího seniora, který rád pozoruje všechno živé (letos jsou to zejména žáby, hehe, na těch Bóňa ujíždí... :-)

2. června oslavila Bonnie své životní jubileum - pěkných kulatých 10 let!!! Je to neuvěřitelné, jak to uteklo, před chvílí to bylo malé štěňátko, které jsem si přivezla domů a všechno to začalo... Oslavu měla s plnou parádou včetně dortíku, který je samozřejmostí na každých narozeninách :-)
Spolu s Bončou oslavil "desítku" i její jediný bráška Bruno, který je také v super kondici (viděli jsme se s ním na jaře a spáchali pravidelnou prochajdu)...
Doufám, že ti naši senioři tu s námi ještě několik let budou... Přeji jim hlavně to zdravíčko, to je nejdůležitější!

Další událostí, která nám trochu zdržela aktualizaci byla svatba - s Bončou jsme "přivdaly" jednoho páníčka a s ním jednoho zlaťáka Arese :-) Takže od 6.6.2014 jsme "papírově" jedna velká rodina :-)

A abychom toho letos neměli málo, 24.8.2014 nám do smečky přibyl další člen - tentokrát dvounohý, dvouruký, nechlupatý, neštěkající - jedno lidské mládě - Barborka :o)

Doufám tedy, že naše zpožděná aktualizace je tímto souhrnem událostí omluvena ;-) Fotky z roku 2014 najdete zde, tak se mrkněte :o)

Hop nahoru