11.11.2015

Tak letos jsme tu aktualizaci taky moc nezvládly :-)

Ono se toho teda zase tak moc nedělo, alespoň ne ten první půlrok... Začátkem léta jsme ale Bonče nahmatali zase bouličku a po těle měla dalších pár kožních útvarů, které jsme chtěli prověřit, takže jsme se vydali na veterinu... Z několika vzorků se bohužel potvrdil jeden mastocytom. Přesně na den, akorát o rok a 5 měsíců později, byla Bonynka operovaná, vzali jí všechny podezřelé útvary vč. mastocytomu a ještě jednu bouličku, na kterou jsme jí na poslední chvíli přišli. Výsledky z histologie potvrdily jeden mastocytom stupně grade I (aspoň, že tak) a ostatní byly neškodné kožní útvary. Bóňa byla opět sešitá ze všech stran - 2x na ramenou, 1x na přední noze, 1x na břiše a 1x na boku. Ale zvládala to všechno opět statečně. Akorát po týdnu, kdy si vykousala tři stehy na noze a museli jsme znovu na sešití, dostala límec, ale i tak fungovala dobře. Poměrně rychle se zahojila a zarůstala, takže si svojí milovanou vodu ještě přes léto dosyta užila :-) Žádnou další následnou léčbu neměla, do chemoterapie jsme zase nešli, ani to nebylo doporučeno, vzhledem k stupni nádoru... Tak snad bude už pokoj :-)

Během léta začal náš malý dvounohý pidižvík zvyšovat svojí aktivitu (lezla po čtyřech a následně začala chodit) a zájem o pesany. Takže Bonče skončil tak trochu klid, protože tak, jak si jich Barča doteď téměř vůbec nevšímala, nastaly chvíle, kdy je asi i trochu štve :-) Ale jsou na sebe všichni tři hodní a navzájem se hezky snáší :-)

Letos jsme také ještě neviděli našeho brášku Brunina, ale návštěva se už plánuje :-) tak jsem na kluka ušatýho zvědavá :-) Sourozenci oslavili v červnu své krásné 11. narozeniny, tak doufám, že jim to bude ještě dlooouho hezky běhat!

Nové fotky jsou ve fogogalerii 2015, tak mrkněte :-)

Hop nahoru